درمان گال با واجبی

آیا درمان گال با واجبی ممکن است؟

درمان گال با واجبی ممکن است مؤثر باشد که به دلیل دارا بودن نوعی از گوگرد در واجبی می‌باشد، اما باید بدانید که هیچ پشتوانه علمی ندارد و آزمایشی برای اثبات آن در دسترس نیست.

اما به‌هرحال ما در این مقاله بررسی می‌کنیم که آیا می‌توان گال را با واجبی درمان کرد یا خیر؟ با دکتر گال همراه باشید!!!

واجبی چیست؟

واجبی یا پودر موبر محصولی سفیدرنگ و به شکل پودر است که از ترکیب آهک و زرنیخ تهیه شده و برای از بین بردن موهای زائد بدن به‌کاربرده می‌شود. اما ترکیب سومی نیز در این محصول وجود دارد که نام آن سولفید است.

سولفید چیست؟

سولفید یک نوع ترکیب از گوگرد است، که ممکن است واجبی به دلیل داشتن همین ماده بتواند با بیماری گال مبارزه کند. تأثیر گوگرد در درمان گال ثابت‌شده است، اما پماد گوگرد برای درمان بیماری گال به‌کاربرده می‌شود و ممکن است واجبی هم به دلیل داشتن سولفید که نوعی گوگرد محسوب می‌شود بتواند گال را از ببرد.

نوره برای درمان گال

واجبی یا گوگرد برای درمان گال؟

ما تمامی مقالات و منابع علمی دنیا را بررسی کردیم و هیچ جا از واجبی برای درمان گال استفاده‌نشده و آن را پیشنهاد نداده‌اند، اما اسم گوگرد را می‌توانید در تمامی مقالات علمی و منابع اصلی درمان گال پیدا کنید.

با توجه به اینکه پماد گوگرد هم وجود دارد و می‌توان به‌سادگی تهیه و استفاده نمود، پیشنهاد می‌شود از آن استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که میزان سولفید موجود در واجبی مشخص نیست و ممکن است به دلیل دارا بودن مقدار زیادی سولفید تأثیر زیادی در درمان بیماری گال داشته باشد.

نتیجه‌گیری

با توجه به نبودن اطلاعات کافی در مورد تأثیر واجبی روی بیماری گال، بهتر است از درمان‌های استاندارد دیگر مانند صابون گوگرد استفاده نمایید، اما اگر می‌خواهید تأثیر واجبی روی گال را ببینید، می‌توانید آن را امتحان کنید و ضرری نخواهد داشت.

درمان‌های خانگی جایگزین واجبی

می‌توانید از درمان‌های خانگی زیر برای درمان بیماری گال استفاده کنید، چون حداقل تحقیقاتی روی آن صورت گرفته که می‌توان روی گرفتن نتیجه مطلوب روی آن‌ها حساب کرد.

آبلیمو برای درمان گال

آبلیمو

آبلیمو به دلیل اسیدی بودن و دارا بودن لیمونن که یک نوع حشره‌کش است، می‌تواند برای درمان گال مؤثر باشد. آب و آبلیمو را به‌طور مساوی با یکدیگر مخلوط‌کنید و روی پوست بزنید، سپس تا جایی که ممکن است بگذارید روی پوست بماند. این کار را 2 بار در روز انجام دهید و تا زمانی که بیماری گال از بین برود آن را ادامه دهید.

سرکه

سرکه هم به دلیل اسیدی بودن می‌تواند گال را از بین ببرد. سرکه را روی پوست بزنید و تا زمانی که ممکن است بگذارید روی پوست بماند، سپس آبکشی نمایید. از سرکه تا زمانی که علائم گال از بین برود استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله ” درمان گال با سرکه ” پیشنهاد میشود.

روغن شمعدانی

روغن شمعدانی دارای 2 ترکیب حشره‌کش است که می‌تواند باعث فلج شدن و مرگ کنه‌های گال شود. روغن شمعدانی جایگزین خوبی برای واجبی است. نصف پیمانه روغن زیتون را با 2 قاشق غذاخوری روغن شمعدانی مخلوط‌کنید و آن را روی کل بدن خود بمالید.

روغن اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس با دارا بودن ترکیبات حشره‌کش باعث فلج و مرگ انگل گال می‌شود. نصف پیمانه روغن نارگیل را با 2 قاشق غذاخوری اکالیپتوس مخلوط‌کنید و روی تمام بدن خود بمالید. از اکالیپتوس می‌توانید به‌عنوان جایگزینی برای واجبی استفاده کنید.

پماد پرمترین

داروهای شیمیایی جایگزین واجبی

پمادهای زیر هم برای درمان گال استفاده می‌شوند که بیشتر آن‌ها دارای تأییدیه از معروف‌ترین مراکز درمانی برای درمان گال هستند و به‌عنوان جایگزین مناسبی برای واجبی به منظور درمان گال به‌حساب می‌آیند :

پماد پرمترین ( 5% )

پماد کروتامیتون ( 10% )

پماد گوگرد ( 5%-10% )

لوسیون لیندان ( 1% )

بنزیل بنزوات ( 25% )

اسپینوساد ( 0.9% )

قرص آیورمکتین

پماد کراتولیتیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *