اسپری ضد عفونی کننده گال

اسپری ضدعفونی‌کننده گال چیست؟

اسپری ضد گال برای از بین بردن کنه‌های گال باقی‌مانده در لوازم خانه مانند: پتو، ملافه، مبل و موارد مشابه استفاده می‌شود. این اسپری‌ها دارای سموم شیمیایی هستند که باعث کشتن گال می‌شوند. تمامی لوازم قابل شستشو بهتر است در دمای بالای 50 درجه سانتی‌گراد به مدت 35 دقیقه شستشو شوند و همچنین اسپری ضدعفونی‌کننده گال ها به آنها زده شود. برای لوازم غیر قابل شستشو زدن اسپری ضد گال کفایت می‌کند.

روش‌های ضدعفونی کردن گال کدم‌اند؟

2 روش برای ضدعفونی کردن وسایل برای گال وجود دارد:

1 – شستشو و/یا حبس وسایل خانه: این روش پیشنهادی توسط بیشترین منابع علمی است. در این روش شما باید تمام لوازمی که قابل شستشو هستند را به مدت 35 دقیقه در درجه حرارت بالای 50 درجه سانتی‌گراد بشورید( می‌توانید 35 دقیقه در آب جوش خیس کنید و سپس آن‌ها را بشورید). همچنین لوازمی که نمی‌توان آن‌ها را شستشو داد را داخل کیسه پلاستیکی گذاشته و درب آن را محکم ببندید و ترجیحاً خارج از منزل به مدت حداقل 72 ساعت بگذارید بماند.

2 – اسپری ضدعفونی‌کننده گال : اسپری ضدعفونی گال را می‌توانید به‌تمامی وسایل اسپری کنید تا ضدعفونی شوند و اگر کنه گالی در آن‌ها وجود دارد از بین برود.

نکته: بهتر است یک‌بار برای همیشه اقدام به از بین بردن گال بکنید، بنابراین پیشنهاد ما استفاده از هر 2 روش است، یعنی به مدت 7 روز هرروز تمامی لباس‌ها و ملافه را با آب داغ شسته و فقط 1 بار هم با اسپری ضدعفونی‌کننده گال؛ ضدعفونی کنید تا نگرانی بابت برگشت بیماری خود نداشته باشید. گال بیماری بسیار مسری‌ای است و بهتر است تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید.

اسپری ضد عفونی گال

آیا نیازی به اسپری ضدعفونی‌کننده گال هست؟

هم بله هم خیر !!!

در تمامی متون علمی دنیا تقریباً حرفی از ضدعفونی کردن منزل و وسایل برای درمان گال نیست و فقط در تعداد کمی از افراد آن را پیشنهاد می‌دهند.

بهتر است مقداری با چرخه زندگی آشنا شوید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید :

گال در روی پوست می‌تواند تا 48 ساعت زنده بماند، اما خارج از پوست و روی وسایل نهایتاً 72 ساعت زنده می‌ماند.

ضدعفونی به دلیل اینکه در هنگام درمان گال دوباره به این بیماری مبتلا نشوید انجام می‌شود. مثلاً شما کرم پرمترین به بدن خود زده‌اید و گال های روی پوست را از بین برده‌اید، اما به دلیل آلوده بودن روبالشی و تماس با آن دوباره به گال مبتلا می‌شوید. اگر شما گال های روی وسایل را هم از بین ببرید این مشکل پیش نخواهد آمد.

موقع خرید اسپری ضدعفونی‌کننده گال به چه چیزهایی باید توجه کرد؟

بهترین ماده‌ای می‌تواند گال را از بین ببرد پرمترین است و تمامی منابع علمی آن را تأیید می‌کنند، بنابراین هنگام خرید اسپری ضدعفونی‌کننده گال حتماً محتویات آن را مطالعه کنید تا حاوی پرمترین باشد. البته می‌توانید به‌جای اسپری ضدعفونی گال در بعضی مواقع از وایتکس هم استفاده کنید که برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله ” از بین بردن گال با وایتکس ” پیشنهاد می‌شود.

سمپاشی برای از بین بردن گال

آیا سمپاشی کامل خانه برای از بین بردن گال لازم است؟

خیر به‌هیچ‌عنوان

استفاده از پمادها برای از بین بردن گال های روی بدن، همچنین شستشوی لباس‌ها در دما و زمان گفته‌شده در بالا به همراه استفاده از اسپری ضدعفونی‌کننده گال کافی است و به هیچ سمپاشی ای نیاز نخواهید داشت.

بهترین اسپری ضدعفونی‌کننده گال کدام است؟

اسپری گال فقط کافی است که پایه آن پرمترین باشد، در وهله دوم فقط تهیه برند معتبر مدنظرتان باشد. پرمترین تنها ماده دافع حشراتی است که آژانس محیط‌ زیست آمریکا برای استفاده در پوشاک آن را تأیید کرده است. پرمترین با پارچه‌های مصنوعی و روی پلاستیک نیز مؤثر است و تأثیر خود را می‌گذارد.

روش استفاده از اسپری ضدعفونی‌کننده گال چگونه است؟

در فضای باز روی لباس‌ها و دیگر وسایل اسپری نمایید و بگذارید تا خشک شود و پس از خشک شدن از آن‌ها استفاده کنید. اثر اسپری‌های ضدعفونی گال عموماً تا 6 هفته حتی با 6 بار شستشو هم باقی می‌ماند و مانع از انتقال یا آلودگی مجدد به گال می‌شود.

نکته: به‌هیچ‌وجه روی پوست مستقیماً استفاده نشود و در صورت تماس با پوست سریعاً محل را با آب شستشو دهید.

الکل برای از بین بردن گال

آیا اسپری الکل در درمان گال مؤثر است؟

خیر

اسپری ضدعفونی‌کننده گال باید حاوی پرمترین باشد و اسپری الکل برای درمان گال تأثیری نخواهد داشت و حتی می‌تواند به دلیل تحریکات پوستی ناشی از الکل، بیماری گال را بدتر کند.

آیا از اسپری ضدعفونی‌کننده گال می‌توان روی بدن استفاده کرد؟

خیر

برای بدن باید از پمادهای موضعی مخصوص درمان گال استفاده کنید که دقیقاً برای همین کار تهیه‌شده‌اند و کارایی آن‌ها اثبات‌شده هستند. اولین پمادی که عموماً برای درمان گال استفاده می‌شود، پرمترین است.

جمع‌بندی

اسپری ضدعفونی‌کننده گال باید بر پایه پرمترین باشد و باید در فضای باز روی وسایل اسپری شود. سمپاشی خانه برای درمان گال ضرورت و تأثیری روی گال ندارد. از اسپری گال نباید روی پوست بدن استفاده شود. برای خرید اسپری ضدعفونی گال حتماً به نظرات مردمی و برند آن توجه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *