درمان گال با سرکه

آیا سرکه یا جوش شیرین باعث از بین رفتن گال می شود؟

بله ، سرکه یکی از قدیمی ترین داروهایی است که برای درمان بیماری گال استفاده می شود. چه آن را مستقیماً روی پوست خود بمالید و چه آن را در حمام استفاده کنید، کار خود را انجام میدهد. اما چگونه؟

اصولاً سرکه یک ماده اسیدی است. هنگامی که آن را روی پوست خود قرار می دهید، سطح pH را کاهش می دهد و محیطی غیرقابل زندگی برای کنه های گال ایجاد می کند. جوش شیرین با بالا بردن pH به سطح قلیایی برعکس عمل می کند، اما نتیجه یکسان است.

 اگر گال برای مدت طولانی در معرض محیط اسیدی یا قلیایی قرار گیرد، نمی تواند در برابر سختی مقاومت کند و در نهایت می میرد.

چگونه از سرکه و جوش شیرین برای از بین بردن گال استفاده کنیم؟

دو راه وجود دارد که می توانید از جوش شیرین و سرکه برای از بین بردن گال استفاده کنید. راه اول این است که به سادگی سرکه را روی بثورات خود بمالید، که سطح pH را کاهش می دهد و شروع به از بین بردن گال می‌کند. اگر می خواهید به جای آن از جوش شیرین استفاده کنید، باید بدانید که به همان اندازه سرکه موثر خواهد بود. شما فقط با مخلوط کردن آن با چند قطره آب یا آب لیمو یک خمیر غلیظ درست کنید و سپس آن را روی بثورات خود بمالید. در آخر، می توانید حمام کنید و جوش شیرین یا سرکه را به وان حمام خود اضافه کنید ( البته در صورت داشتن وان حمام ).

سرکه سیب و گال

سرکه سیب خام را روی بثورات خود بمالید !!!

1 – 50% آب و 50% سرکه سیب را در یک ظرف بریزید.

2 – با استفاده از یک پارچه یا گوله پنبه، سرکه را مستقیماً روی بثورات بمالید.

3 – اجازه دهید 15 الی 30 دقیقه روی پوست شما بماند.

4 – این کار را 2 الی 3 بار در روز تکرار کنید تا بثورات پوستی شما از بین بروند.

اگر سرکه را مستقیماً روی پوست خود قرار می دهید، سرکه سیب می تواند به شما در مبارزه با گال تاثیر بیشتری داشته باشد. سرکه به دلیل ماهیت اسیدی اش می تواند گال ها را از بین ببرد و همچنین منافذ شما را از مواد زائدی که پس از استفاده کنه ها از پوست شما به عنوان یک پسماند شده است ، پاک کند. سرکه همچنین دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد میکروبی است که از عفونت هر گونه زخم باز جلوگیری می کند. در نهایت، سرکه طبیعی “اسیدی” پوست شما را تقویت می کند که مسئول جلوگیری از ورود ارگانیسم های بد و حفظ موجودات خوب در پوست و بدن است.

آیا نوشیدن سرکه سیب باعث از بین رفتن گال می شود؟

بسیاری از مردم تصور می کنند که نوشیدن سرکه سیب راهی موثر برای از بین بردن طیف گسترده ای از انگل های انسانی است. اگرچه نوشیدن سرکه احتمالاً برای خلاص شدن از شر انگل‌های روده‌ای مانند کرم‌های سوزنی و کرم‌های نواری عالی است، اما نوشیدن سرکه هیچ تأثیری در کشتن گال ندارد. اما این بدان معنا نیست که شما نباید آن را انجام دهید.

سرکه همچنان می‌تواند با کاهش التهاب سیستمیک بدن، و همچنین ارائه پروبیوتیک‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌هایی که به بهبود سریع‌تر پوست شما کمک می‌کنند شود و همچنین به کاهش واکنش آلرژیک پوست شما کمک کند.

درمان گال با جوش شیرین

جوش شیرین را روی بثورات پوستی بمالید !!!

1 – یک قاشق غذاخوری جوش شیرین در یک ظرف بریزید.

2 – چند قطره آب اضافه کنید تا خمیر غلیظ شود.

3 – خمیر را روی تمام بثورات بمالید و بگذارید 15 تا 30 دقیقه بماند.

4 – این کار را 2  بار در روز تکرار کنید تا جوش ها از بین بروند.

مالیدن خمیر جوش شیرین روی پوست به کاهش خارش و بثورات ناشی از گال کمک می کند. جوش شیرین دارای PH قلیایی 9 است که به اندازه کافی بالاست تا کنه های گال را از بین ببرد، اما آنقدر بالا نیست که به پوست شما آسیب برساند.

من شنیده ام که مردم می گویند، قرار دادن جوش شیرین به طور مستقیم روی پوست، سد طبیعی اسیدی را که پوست شما برای دفع ارگانیسم های بد استفاده می کند، مختل می کند. این در واقع درست است، اما فقط در حد کمی میتواند درست باشد. هنگامی که آلودگی گال از بین رفت، پوست شما به طور طبیعی به pH طبیعی خود یعنی 5.5 باز می گردد. حتی می توانید با مالیدن مقداری سرکه بر روی پوست خود به این روند کمک کنید تا PH طبیعی پوست را سریعتر بازیابی کنید.

 پس از شنیدن موارد گفته شده، ممکن است در وهله اول فقط بخواهید به جای جوش شیرین از سرکه استفاده کنید. با این حال، سرکه برای پوست شما بهتر است، اما جوش شیرین راه سریع‌تری برای از بین بردن گال است، زیرا سطح pH پوست را بسیار بیشتر از سرکه تغییر می‌دهد.

با سرکه یا جوش شیرین حمام کنید !!!!

1 – وان حمام خود را با آب داغ پر کنید.

2 – 3-4 فنجان سرکه یا 1-2 فنجان جوش شیرین اضافه کنید.

3 – 30-60 دقیقه در وان خود غوطه ور شوید.

حمام کردن با سرکه یا جوش شیرین یک درمان خانگی محبوب برای همه چیز است، از آفتاب سوختگی گرفته تا آسیب پای ورزشکاران. اما من شخصاً دریافته ام که وقتی با هجوم گال مواجه هستید، این حمام برای تسکین پوست معجزه می کند. در مورد حمام کردن در مقابل استفاده مستقیم از سرکه یا جوش شیرین میتوان گفت که : آب حمام خواص قلیایی یا اسیدی هر چیزی را که اضافه می کنید رقیق می کند. بنابراین، اگر در حین حمام کردن احساس آرامش خاصی نکردید، یک یا دو فنجان دیگر اضافه کنید. یکی دیگر از چیزهایی که من در مورد حمام کردن دوست دارم، این است که می توانید تمام داروهای خانگی دیگر خود را همزمان اضافه کنید.

4 مورد دیگری که میتوانید در حمام استفاده کنید !!!

1. صابون گوگرد

گوگرد به عنوان یکی از قدیمی ترین درمان های موجود برای گال بوده که صدها سال است که برای از بین بردن گال استفاده می شود. به دلایلی نامشخص، کنه های گال علاقه ای به گوگرد ندارند و زمانی که در معرض آن قرار می گیرند زنده نمی مانند. صابون استاندارد گوگرد دارای 10% گوگرد و بدون افزودنی های شیمیایی است. صابون گوگرد در تسکین خارش ناشی از گال واقعا عالی است.

2. نمک دریا

افزودن یک فنجان نمک دریا به وان حمام به تسکین خارش و همچنین از بین بردن گال کمک می کند. گال مانند بسیاری از انگل های انسانی نمی تواند در محیطی که نمک زیادی وجود دارد زندگی کند. نمک به لایه‌های عمیق‌تر پوست شما نفوذ می‌کند، جایی که کنه‌های ماده در آنجا زندگی می‌کنند و در آنجا تخم می‌گذارند. هنگامی که غلظت نمک به حد کافی بالا می رود، گال شروع به از بین رفتن می کند.

3. نمک اپسوم

نمک اپسوم گال را از بین نمی برد، اما برای پوست شما عالی است. این نمک می تواند به بهبود بثورات و زخم های ناشی از گال کمک کند. منیزیمی که از آن وجود دارد، پوست شما را تسکین می دهد و به کاهش درد کمک می کند.

4. اسانس ها

بسیاری از اسانس ها حشره کش های قوی هستند که در از بین بردن کنه ها مفید هستند. بهترین اسانس های روغنی برای استفاده درمانی گال عبارتند از: روغن درخت چای، روغن میخک، روغن اکالیپتوس و روغن چریش، هرکدام از این اسانس ها را که در دست داشته باشید به شما کمک می کند تا از شر گال خلاص شوید. فقط چند قطره از روغن مورد علاقه خود را به حمام خود اضافه کنید و لذت ببرید.

وسایل خانگی که می توانید برای از بین بردن گال استفاده کنید

5. آب اکسیژنه

آب اکسیژنه را به عنوان یکی از ارزان ترین و ایمن ترین درمان ها برای گال توصیه می کنم. وقتی خودم با گال برخورد کردم، استفاده از پراکسید هیدروژن در مقایسه با سایر داروهایی که امتحان کرده بودم، آرامش زیادی به من داد. همچنین هیچ گونه عوارض جانبی مانند سایر درمان های رایج ندارد. برای استفاده از آن، می‌توانید به سادگی آن را مستقیماً روی بثورات خود بمالید یا آن را به وان حمام خود اضافه کنید.

6. الکل ( موضعی )

بسیاری از مردم پس از مالیدن الکل روی بثورات گال خود تسکین زیادی را گزارش کرده اند. مطمئناً درست است که الکل به سرعت هر گال روی سطح پوست شما را از بین می برد. جنبه منفی مالش الکل این است که به سرعت تبخیر می شود و به لایه های عمیق تر نفوذ نمی کند. همچنین، اگر به طور مکرر از آن در همان ناحیه استفاده کنید، می تواند پوست شما را خشک کرده و آن را بیشتر تحریک کند.

7. وایتکس

من استفاده از وایتکس را توصیه نمی کنم زیرا یک ماده شیمیایی بسیار خورنده است که می تواند به پوست، چشم ها و ریه های شما آسیب برساند. وایتکس باید فقط به عنوان یک محصول تمیز کننده برای ضد عفونی کردن وسایل آلوده در خانه شما استفاده شود.

8. بوراکس

بوراکس یا بورات سدیم، اغلب در ترکیب با پراکسید هیدروژن برای از بین بردن گال استفاده می شود. اگرچه اینکارعملی است و به همان اندازه موثر است، اما می تواند برای پوست شما بسیار خشن باشد و به اندازه آب اکسیژنه ایمن نیست. اما اگر سگ یا گربه شما به گال مبتلا شد، مخلوطی از دو قسمت بوراکس و یک قسمت پراکسید هیدروژن برای درمان مناسب است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *