درمان گال با سرکه

آیا سرکه یا جوش شیرین باعث از بین رفتن گال می شود؟

بله، سرکه یکی از قدیمی‌ترین داروهایی است که برای درمان بیماری گال استفاده می‌شود. چه آن را مستقیماً روی پوست خود بمالید و چه آن را در حمام استفاده کنید، کار خود را انجام می‌دهد. اما چگونه؟

اصولاً سرکه یک ماده اسیدی است. هنگامی که آن را روی پوست خود قرار می‌دهید، سطح pH را کاهش می‌دهد و محیطی غیرقابل زندگی برای کنه‌های گال ایجاد می‌کند. جوش شیرین با بالا بردن pH به سطح قلیایی برعکس عمل می کند، اما نتیجه یکسان است. اگر گال برای مدت طولانی در معرض محیط اسیدی یا قلیایی قرار گیرد، نمی‌تواند در برابر سختی مقاومت کند و در نهایت می‌میرد. برای بررسی کامل تاثیر سرکه و جوش شیرین روی بیماری گال در ادامه مقاله با مجموعه دکتر گال همراه باشید.

چگونه از سرکه و جوش شیرین برای از بین بردن گال استفاده کنیم؟

دو راه وجود دارد که می‌توانید از جوش شیرین و سرکه برای از بین بردن گال استفاده کنید. راه اول این است که به سادگی سرکه را روی بثورات خود بمالید، که سطح pH را کاهش می‌دهد و شروع به از بین بردن گال می‌کند. اگر می‌خواهید به جای آن از جوش شیرین استفاده کنید، باید بدانید که به همان اندازه سرکه موثر خواهد بود. شما فقط با مخلوط کردن آن با چند قطره آب یا آب لیمو یک خمیر غلیظ درست کنید و سپس آن را روی بثورات خود بمالید. در آخر، می توانید حمام کنید و جوش شیرین یا سرکه را به وان حمام خود اضافه کنید( البته در صورت داشتن وان حمام ).

سرکه سیب و گال

سرکه سیب خام را روی بثورات خود بمالید!!!

1 – 50% آب و 50% سرکه سیب را در یک ظرف بریزید.

2 – با استفاده از یک پارچه یا گوله پنبه، سرکه را مستقیماً روی بثورات بمالید.

3 – اجازه دهید 15 الی 30 دقیقه روی پوست شما بماند.

4 – این کار را 2 الی 3 بار در روز تکرار کنید تا بثورات پوستی شما از بین بروند.

اگر سرکه را مستقیماً روی پوست خود قرار می‌دهید، سرکه سیب می تواند به شما در مبارزه با گال تاثیر بیشتری داشته باشد. سرکه به دلیل ماهیت اسیدی‌اش می‌تواند گال ها را از بین ببرد و همچنین منافذ شما را از مواد زائدی که پس از استفاده کنه‌ها از پوست شما به عنوان یک پسماند شده است، پاک کند. سرکه همچنین دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد میکروبی است که از عفونت هر گونه زخم باز جلوگیری می‌کند. در نهایت، سرکه طبیعی “اسیدی” پوست شما را تقویت می‌کند که مسئول جلوگیری از ورود ارگانیسم‌های بد و حفظ موجودات خوب در پوست و بدن است.

نکته: برای آشنایی با تمامی روش‌های درمان گال، مطالعه مقاله “درمان گال” پیشنهاد می‌شود.

آیا نوشیدن سرکه سیب باعث از بین رفتن گال می‌شود؟

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که نوشیدن سرکه سیب راهی موثر برای از بین بردن طیف گسترده‌ای از انگل‌های انسانی است. اگرچه نوشیدن سرکه احتمالاً برای خلاص شدن از شر انگل‌های روده‌ای مانند کرم‌های سوزنی و کرم‌های نواری عالی است، اما نوشیدن سرکه هیچ تأثیری در کشتن گال ندارد. اما این بدان معنا نیست که شما نباید آن را انجام دهید.

سرکه همچنان می‌تواند با کاهش التهاب سیستمیک بدن، و همچنین ارائه پروبیوتیک‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌هایی که به بهبود سریع‌تر پوست شما کمک می‌کنند شود و همچنین به کاهش واکنش آلرژیک پوست شما کمک کند.

درمان گال با جوش شیرین

جوش شیرین را روی بثورات پوستی بمالید!!!

1 – یک قاشق غذاخوری جوش شیرین در یک ظرف بریزید.

2 – چند قطره آب اضافه کنید تا خمیر غلیظ شود.

3 – خمیر را روی تمام بثورات بمالید و بگذارید 15 تا 30 دقیقه بماند.

4 – این کار را 2  بار در روز تکرار کنید تا جوش ها از بین بروند.

مالیدن خمیر جوش شیرین روی پوست به کاهش خارش و بثورات ناشی از گال کمک می‌کند. جوش شیرین دارای PH قلیایی 9 است که به اندازه کافی بالاست تا کنه‌های گال را از بین ببرد، اما آنقدر بالا نیست که به پوست شما آسیب برساند.

من شنیده‌ام که مردم می‌گویند، قرار دادن جوش شیرین به طور مستقیم روی پوست، سد طبیعی اسیدی را که پوست شما برای دفع ارگانیسم‌های بد استفاده می‌کند، مختل می‌کند. این در واقع درست است، اما فقط در حد کمی می‌تواند درست باشد. هنگامی که آلودگی گال از بین رفت، پوست شما به طور طبیعی به pH طبیعی خود یعنی 5.5 باز می‌گردد. حتی می‌توانید با مالیدن مقداری سرکه بر روی پوست خود به این روند کمک کنید تا PH طبیعی پوست را سریعتر بازیابی کنید.

 پس از شنیدن موارد گفته شده، ممکن است در وهله اول فقط بخواهید به جای جوش شیرین از سرکه استفاده کنید. با این حال، سرکه برای پوست شما بهتر است، اما جوش شیرین راه سریع‌تری برای از بین بردن گال است، زیرا سطح pH پوست را بسیار بیشتر از سرکه تغییر می‌دهد.

با سرکه یا جوش شیرین حمام کنید!!!!

1 – وان حمام خود را با آب داغ پر کنید.

2 – 3-4 فنجان سرکه یا 1-2 فنجان جوش شیرین اضافه کنید.

3 – 30-60 دقیقه در وان خود غوطه‌ور شوید.

حمام کردن با سرکه یا جوش شیرین یک درمان خانگی محبوب برای همه چیز است، از آفتاب سوختگی گرفته تا آسیب پای ورزشکاران. اما من شخصاً دریافته ام که وقتی با هجوم گال مواجه هستید، این حمام برای تسکین پوست معجزه می‌کند. در مورد حمام کردن در مقابل استفاده مستقیم از سرکه یا جوش شیرین میتوان گفت که : آب حمام خواص قلیایی یا اسیدی هر چیزی را که اضافه می‌کنید رقیق می‌کند. بنابراین اگر در حین حمام کردن احساس آرامش خاصی نکردید، یک یا دو فنجان دیگر اضافه کنید. یکی دیگر از چیزهایی که من در مورد حمام کردن دوست دارم، این است که می‌توانید تمام داروهای خانگی دیگر خود را همزمان اضافه کنید.

درمان گال با سرکه

درمان گال با سرکه سیب!!!

سرکه سیب از تخمیر قندهای سیب به دست می‌آید که آن‌ها را به اسید استیک (ماده فعال سرکه)  تبدیل می‌کند. در مغازه‌ها ممکن است سرکه سیب را با برچسب “فیلتر شده” (سرکه شفاف) یا فیلتر نشده(سرکه کدر) ببینید. سرکه سیب کدر سرکه کاملی است. این بدان معنی است که پروتئین‌ها، آنزیم‌ها و باکتری‌های خوب در آن وجود دارد و به این نوع سرکه ظاهری کدر می‌دهد. ممکن است از میوه‌های دیگر برای تولید سرکه سیب طعم‌دار استفاده شود.

چگونه از سرکه سیب برای درمان گال استفاده کنیم؟

به‌سادگی با مخلوط کردن مقادیر مساوی سرکه سیب و آب در یک کاسه شروع کنید. با استفاده از یک‌تکه پنبه محلول را روی پوست آسیب‌دیده بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید. این کار را 3 بار در روز به مدت 10 تا 15 روز تکرار کنید تا به‌طور کامل گال درمان شود. سرکه سیب ماهیتی اسیدی دارد که به تغییر سطح pH پوست کمک می‌کند که تغییرات سطح pH باعث از بین رفتن کنه‌های گال می‌شود. این تنها راهی نیست که می‌توانید از سرکه سیب استفاده کنید:

حمام سرکه سیب برای درمان گال

برای درمان گال می‌توانید حمام در سرکه سیب را امتحان کنید. سرکه سیب همچنین ممکن است به انواع مشکلات رایج پوستی کمک کند تا از شر گال خلاص شوید. سرکه سیب دارای خواص ضد میکروبی قوی‌ای است که ممکن است به کاهش مشکلات پوستی و تسکین سوزش کمک کند. سرکه سیب به‌عنوان یک اسید ملایم، ممکن است به بازگرداندن تعادل pH طبیعی پوست شما نیز کمک کند.

روش انجام حمام سرکه سیب:

  1. وان را با آب گرم (نه داغ) پرکنید.
  2. 2 پیمانه سرکه سیب خام اضافه کنید.
  3. آب را هم بزنید.
  4. 15 تا 20 دقیقه در وان بمانید.
  5. با یا بدون صابون خود بشویید.
درمان گال یا سرکه

نوشیدن سرکه سیب

نوشیدن سرکه سیب تأثیر مستقیم روی درمان گال ندارد. سرکه سیب برای کمک به کنترل قند خون، علائم PCOS (سندرم تخمدان پلی کیستیک) و مدیریت وزن شناخته‌شده است. دوز معمولی 1-2 قاشق غذاخوری (15-30 میلی‌لیتر) است که با آب مخلوط شده و قبل یا بعد از غذا مصرف می‌شود.

سایر فواید سرکه سیب

سرکه سیب برای کمک به شما برای مقابله با گال عالی است اما فواید بسیار دیگری نیز دارد:

  1. می‌تواند به هضم طبیعی کمک کند. سرکه سیب حاوی پروبیوتیک هایی است که به تنظیم هضم غذا کمک می‌کند. برای هضم بهتر سبزیجات، می‌توانید آن را به سالاد اضافه کنید!
  2. اشتها را مدیریت می‌کند. سرکه سیب ممکن است قسمت‌هایی از مغز را که اشتها را کنترل می‌کنند سرکوب کند و برای مدیریت وزن شما عالی باشد. به‌سادگی 1 قاشق غذاخوری را در 2 پیمانه آب رقیق کنید و روزانه بنوشید!
  3. ایده آل برای پوست‌های لکه‌دار است. سرکه سیب دارای خواص ضد باکتریایی و قابض است. همیشه قبل از استفاده از سرکه سیب، آن را با آب رقیق کنید!
  4. به موهای شما اجازه می‌دهد تا بدرخشند. سرکه سیب کوتیکول های مو را صاف می‌کند و درخشندگی را بهبود می‌بخشد! سرکه سیب را با آب رقیق کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند و سپس آبکشی کنید.

4 مورد دیگری که میتوانید در حمام استفاده کنید!!!

1. صابون گوگرد

گوگرد به عنوان یکی از قدیمی‌ترین درمان‌های موجود برای گال بوده که صدها سال است که برای از بین بردن گال استفاده می‌شود. به دلایلی نامشخص، کنه های گال علاقه ای به گوگرد ندارند و زمانی که در معرض آن قرار می گیرند زنده نمی مانند. صابون گوگرد استاندارد دارای 10% گوگرد و بدون افزودنی‌های شیمیایی است. صابون گوگرد در تسکین خارش ناشی از گال واقعا عالی است.

2. نمک دریا

افزودن یک فنجان نمک دریا به وان حمام به تسکین خارش و همچنین از بین بردن گال کمک می‌کند. گال مانند بسیاری از انگل‌های انسانی نمی‌تواند در محیطی که نمک زیادی وجود دارد زندگی کند. نمک به لایه‌های عمیق‌تر پوست شما نفوذ می‌کند، جایی که کنه‌های ماده در آنجا زندگی می‌کنند و در آنجا تخم می‌گذارند. هنگامی که غلظت نمک به حد کافی بالا می‌رود، گال شروع به از بین رفتن می‌کند. برای آموزش کامل این نوع درمان گال، مطالعه مقاله “درمان گال با نمک” پیشنهاد می‌شود.

3. نمک اپسوم

نمک اپسوم گال را از بین نمی‌برد، اما برای پوست شما عالی است. این نمک می‌تواند به بهبود بثورات و زخم‌های ناشی از گال کمک کند. منیزیمی که از آن وجود دارد، پوست شما را تسکین می دهد و به کاهش درد کمک می‌کند.

4. اسانس‌ها

بسیاری از اسانس‌ها حشره کش های قوی هستند که در از بین بردن کنه‌ها مفید هستند. بهترین اسانس‌های روغنی برای استفاده درمانی گال عبارتند از: روغن درخت چای، روغن میخک، روغن اکالیپتوس و روغن چریش، هرکدام از این اسانس‌ها را که در دست داشته باشید به شما کمک می کند تا از شر گال خلاص شوید. فقط چند قطره از روغن مورد علاقه خود را به حمام خود اضافه کنید و لذت ببرید.

5. آب اکسیژنه

آب اکسیژنه را به عنوان یکی از ارزان ترین و ایمن ترین درمان ها برای گال توصیه می کنم. وقتی خودم با گال برخورد کردم، استفاده از پراکسید هیدروژن در مقایسه با سایر داروهایی که امتحان کرده بودم، آرامش زیادی به من داد. همچنین هیچ گونه عوارض جانبی مانند سایر درمان‌های رایج ندارد. برای استفاده از آن، می‌توانید به سادگی آن را مستقیماً روی بثورات خود بمالید یا آن را به وان حمام خود اضافه کنید.

6. الکل (موضعی)

بسیاری از مردم پس از مالیدن الکل روی بثورات گال خود تسکین زیادی را گزارش کرده‌اند. مطمئناً درست است که الکل به سرعت هر گال روی سطح پوست شما را از بین می‌برد. جنبه منفی مالش الکل این است که به سرعت تبخیر می‌شود و به لایه‌های عمیق تر نفوذ نمی‌کند. همچنین، اگر به طور مکرر از آن در همان ناحیه استفاده کنید، می‌تواند پوست شما را خشک کرده و آن را بیشتر تحریک کند. برای آموزش کامل این نوع درمان گال، مطالعه مقاله “درمان گال با الکل” پیشنهاد می‌شود.

7. وایتکس

من استفاده از وایتکس را توصیه نمی‌کنم، زیرا یک ماده شیمیایی بسیار خورنده است که می تواند به پوست، چشم‌ها و ریه های شما آسیب برساند. وایتکس باید فقط به عنوان یک محصول تمیز کننده برای ضد عفونی کردن وسایل آلوده در خانه شما استفاده شود. برای آموزش کامل این نوع درمان گال، مطالعه مقاله “درمان گال با وایتکس” پیشنهاد می‌شود.

8. بوراکس

بوراکس یا بورات سدیم، اغلب در ترکیب با پراکسید هیدروژن برای از بین بردن گال استفاده می‌شود. اگرچه اینکارعملی است و به همان اندازه موثر است، اما می‌تواند برای پوست شما بسیار خشن باشد و به اندازه آب اکسیژنه ایمن نیست. اما اگر سگ یا گربه شما به گال مبتلا شد، مخلوطی از دو قسمت بوراکس و یک قسمت پراکسید هیدروژن برای درمان مناسب است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *