اسپری الکل

گال چیست؟

گال یک بیماری پوستی است که توسط کنه گال ایجاد می شود. کنه ها در پوست فرو می روند و تخم می گذارند. گال‌ها از تخم بیرون می آیند و شروع به تکثیر می کنند ،اینکار یعنی تولید مثل گال ها می تواند باعث تحریک و خارش زیادی شود. 

آیا می توان گال را با الکل از بین برد؟

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه الکل می تواند گال را از بین ببرد وجود ندارد. در واقع، الکل ممکن است گال را بدتر نیز بکند.

آیا الکل میتواند کنه های گال یا تخم آنها را از بین ببرد؟

در حالی که محصولات زیادی وجود دارند که ادعا می کنند کنه های گال را می کشند، اما همه آنها موثر نیستند. ضدعفونی کننده الکلی دست یکی از این محصولات است که ممکن است نتواند کنه های گال را از بین ببرد.

علیرغم آنچه برخی افراد ممکن است باور داشته باشند، ضدعفونی کننده الکلی دست یک گال کش نیست و گال را در بدن انسان از بین نمی برد.

مطالعات جدید نشان می دهد که الکل هیچ تاثیری روی گال ندارد !!!

در این مطالعه مشخص شد که ضدعفونی کننده دست حاوی الکل در برابر کنه ها بی اثر است. علاوه بر این، شستن دست ها  برای مقابله با گال بی تاثیر است. فقط از کرم ها یا لوسیون های موضعی تجویزی می توان برای از بین بردن آنها استفاده کرد. کرم پرمترین یک داروی ایمن و موثر برای درمان بیماری گال است. 

درمان گال با وایتکس

آیا وایتکس موثرترین راه برای خلاص شدن از شر گال است؟

بله ، بهترین ماده و به صرفه ترین ماده ضدعفونی کننده برای خلاصی از شر گال وایتکس است  ( البته برای محیط و نه برای پوست بدن ) . برای اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله ” درمان گال با وایتکس ” پیشنهاد میشود .

آیا نوشیدن الکل باعث از بین رفتن گال می شود؟

پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد ، زیرا اثرات الکل بر گال به خوبی مطالعه نشده است. با این حال، به طور کلی اعتقاد بر این است که الکل گال را از بین نمی برد. این به این دلیل است که گال در برابر بسیاری از مواد شیمیایی و داروهای رایج از جمله الکل نسبتاً مقاوم است. 

آیا گال بعد از نوشیدن الکل بدتر می شود؟

تنباکو، نوشیدن و خوردن قند، همگی سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کنند و آن را در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر می کنند. مصرف کنندگان الکل ممکن است مانند افرادی که الکل نمی نوشند توانایی دفع عفونت ها را نداشته باشند. این امکان وجود دارد که نوشیدن مقدار زیادی الکل خارش را سرکوب کند زیرا با مسیرهای ارتباطی مغز مرتبط است.

درمان گال با الکل

آزمایشات در مورد اثر الکل روی بیماران گال چه میگوید ؟

سه ضد عفونی کننده مختلف (دو ضد عفونی کننده مبتنی بر الکل و یکی مبتنی بر پوویدون ید) روی پوست یک بیمار مبتلا به گال اعمال شد . پوست بیمار در فواصل زمانیه 3 ،17 و 44 ساعت بعد از زدن الکل روی پوست بیمار بررسی شد و هیچ تغییری در تعداد کنه های گال مشاهده نشد . همچنین مقداری پوست بیمار برداشته شد و 24 ساعت درون الکل غوطه ور شد ، حتی به این شکل هم هیچ تغییری در تعداد کنه های گال مشاهده نشد.

نتیجه گیری آزمایش

استفاده از الکل و ضد عفونی کننده های حاوی پوویدون-ید به نظر نمی رسد که به درمان و حتی کاهش کنه های گال کمک کنند.

چه چیزی گال را فوراً می کشد؟

کرم پرمترین و لوسیون مالاتیون ( دو مورد از رایج ترین درمان های گال هستند ) که با نام تجاری Derbac M شناخته می شود ،البته باید بدانید که این داروها حاوی حشره کش هستند . کرم پرمترین 5 درصد معمولاً به عنوان اولین دوره درمان توصیه می شود. لوسیون مالاتیون 0.5% باید به عنوان یک اقدام اضطراری در مواردی که پرمترین بی اثر است استفاده شود.

نتیجه گیری کلی

آیا درمان گال با الکل امکان پذیر است ؟

خیر به هیچ وجه ، مصرف موضعی و خوراکی الکل برای از بین بردن گال اصلا مناسب نیست و حتی میتواند باعث عود گردن بیماری گال به دلیل خشک کردن و آسیب پذیر کردن بیشتر پوست شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *