درمان بیماری گال با وایتکس

آیا درمان گال با وایتکس ممکن است یا خیر ؟

جواب کوتاه به سوال بالا میشود بله ، اما نه برای گال های روی پوست بلکه برای گال های داخل محیط .

اگر به دنیال این هستید که چرا نمیشود با وایتکس گال روی پوست را درمان کرد و روش استفاده از وایتکس برای از بین بردن گال های داخل محیط چگونه است ، با ادامه مقاله با ما همراه باشید .

وایتکس چیست ؟

اول از همه خوب است بدانید که نام وایتکس از کجا آمده است !!!

اولین ماده سفید کننده‌ای که وارد ایران شد نام برند آن وایتکس بود و همان اسم برند در ایران به عنوان مایع سفید کننده جا افتاده است . البته برند وایتکس در تمامی دنیا برند معروفی از مایع سفید کننده است .

مواد تشکیل دهنده وایتکس چی چیزهایی هستند ؟

وایتکس از دمیدن گاز کلر در محلول سدیم هیدروکسید تهیه میشود . هر 2 تای این مواد برای پوست بسیار مضر هستند و وایتکس که محصول نهایی آن است بسیار سمی است که اگر به اشتباه نوشیده شود باید بلافاصله روی آن شیر نوشید و به پزشک مراجعه کرد.

وایتکس و گال

آیا وایتکس گال را از بین می برد؟

وایتکس کاملاً گال را از بین می برد و می تواند روش خوبی برای خلاص شدن از شر گال باشد ، اما برای اجسام و نه برای گال‌های روی پوست !!!

از آنجایی که این ماده شیمیایی بسیار قوی است، توصیه می شود که فقط از وایتکس به عنوان روشی برای از بین بردن لباس ها و سایر اجسام از کنه های گال استفاده کنید.

این کنه‌های خاص زمانی که در پوست فرد زندگی می کنند ، عمر طولانی 1 تا 2 ماهه دارند. خارج از تماس انسانی، آنها فقط برای چند روز می توانند زنده بمانند.

اگر گال به ملحفه یا لباس شما سرایت کرده باشد، ترکیبی از وایتکس و آب داغ باعث مرگ آن ها می شود.

وایتکس چگونه گال را از بین می برد؟

وایتکس محلولی از هیپوکلریت سدیم است و با حل کردن ساختارهای پروتئینی در مبارزه با باکتری ها موثر است. این تاثیر منجر به ایجاد توده ای از پروتئین های دناتوره شده می شود، که اساساً به این معنی است که این پروتئین ها دیگر زنده نیستند. وایتکس به طور مشابه برای از بین بردن گال عمل می کند.

بدن کنه‌های گال اسید را جذب می کند، پروتئین تجزیه می شود و گال می میرد. 

آیا وایتکس تخم گال را از بین می برد؟

وایتکس زمانی که رقیق شده و هنگام شستن لباس ها یا ملحفه ها همراه با آب داغ استفاده شود به طور موثری گال را از بین می برد.

محصولات پاک کننده با پایه ساخته شده از وایتکس نیز برای از بین بردن کنه های روی سطوح موثر است.

در مورد تخم گال های نمیتوان قاطعانه صحبت کرد ، بنابراین بهتر است در این مورد روی وایتکس حساب باز نکنید .

ضد عفونی سطوح با وایتکس

آیا وایتکس می تواند گال روی سطوح را از بین ببرد؟

بله، وایتکس می تواند گال روی سطوح را از بین ببرد. این کنه‌ها روی پوست انسان رشد می‌کنند و تنها حدود دو روز دوام می‌آورند. از آنجایی که آنها خیلی سریع روی پوست تکثیر می‌شوند، به این معنی است که تخم‌های جدید با سرعت زیادی گذاشته می‌شوند و می‌توانند روی سطوحی که اغلب لمس می‌شوند، پخش شوند.

تمیز کردن پیشخوان ها و سطوح با وایتکس به از بین بردن کنه ها کمک می کند.

علاوه بر این، ملحفه ها و روبالشی ها باید با آب داغ شسته شوند تا کنه ها از بین بروند.

گال روی لباس

وایتکس می تواند به طور موثری به از بین بردن گال روی لباس کمک کند. اگر نمی‌خواهید از سفیدکننده روی لباس‌های رنگی‌تان استفاده کنید، می‌توانید فقط با ماشین لباسشویی در آب داغ آنها را بشویید و سپس در داغ‌ترین حالت خشک کنید.

بهتر هست که لباس ها را به خشکشویی نبرید ، در صورتی که قصد اینکار را دارید حتما آنها را از وضع موجود مطلع سازید.

گال روی تشک

کنه‌های گال روی  لباس‌ها ، ملحفه‌ها و تشک تنها ۲ تا ۳ روز می‌توانند زنده بمانند. همانطور که گفته شد، وایتکس ساده ترین راه برای تمیز کردن تشک شما نیست. با این حال، در صورت نیاز، می توان از وایتکس برای خلاص شدن از شر گال از روی تشک ها استفاده کرد.

از آنجایی که شستشوی تشک دشوار است، احتمالا بخار حاصل از وایتکس باقی می ماند. برای جلوگیری از این امر، می توانید تشک خود را جاروبرقی بکشید.

درمان بیماری گال با اسپری سفید کننده

گال روی مبلمان

وایتکس به تنهایی موثرترین راه برای خلاص شدن از شر مبلمان شما از گال نخواهد بود، که البته بسته به نوع مبلمانی که می خواهید تمیز کنید دارد.

وایتکس بهترین راه برای از بین بردن گال‌های روی مبلمان نیست ، اما میتواند به از بین بردن آن کمک کند . نکات زیر را در رابطه با گال‌های روی مبلمان و تمیز کردن آنها رعایت کنید .

در سطوح سخت مانند میزها، وایتکس می تواند برای از بین بردن گال عالی باشد.

روی سطوح نرم مانند نشیمنگاه ، ممکن است استفاده از وایتکس دشوار باشد و حتی ممکن است به مبلمان شما آسیب برساند.

هر مبلمانی که بتوان آن را جاروبرقی کشید ، نقطه شروع خوبی خواهد بود.

پس از جاروبرقی کشیدن و بیرون بردن بالشتک های مبل از خانه، می‌توانید مبلمان خود را با آب گرم و صابون نیز بشویید.

این کار را با یک اسپری ضدعفونی کننده قوی دنبال کنید.

بعد از اینکار ، اسپری ضدغفونی کننده روی مبلمان بزنید .

از آنجایی که گال ها نمی‌توانند برای مدت طولانی بدون تماس انسانی زندگی کنند، دوری حداقل سه روز از خانه شما باید منجر به مرگ کنه‌های گال داخل خانه شود.

گال و وایتکس

چه مدت طول می کشد تا وایتکس از بین برود؟

اگر نمی‌دانید که آیا سفیدکننده می‌تواند گال را از بین ببرد یا خیر ؟ باید بدانید که سفیدکننده تا دو ساعت طول می‌کشد تا کنه‌ها را از بین ببرد.

برای مطمئن شدن ، باید بیش از یک یا دو روز صبر کنید تا مطمئن شوید که همه گال ها از بین رفته اند.

علاوه بر این، وایتکس مدتی طول می کشد تا خشک شود.

ماندن در جایی که مقدار زیادی وایتکس در آن استفاده شده است پیشنهاد نمیشود .

آیا شنا در آب کلر باعث از بین رفتن گال می شود؟

خیر، شنا کردن در استخر با آب کلر باعث از بین رفتن گال نمی شود .

در حالی که بسیار بعید است که گال در استخر گسترش یابد، استفاده از استخر در هنگام ابتلا به گال توصیه نمی شود.

مقدار کلر موجود در استخر بسیار کمتر از وایتکس های شیمیایی است و تاثیر مشابهی روی کنه ها نخواهد داشت. پایبندی به راه حل های تجویزی برای خلاص شدن بدن شما از گال، مسیری است که باید طی کنید.

پس آیا گال می تواند در کلر زنده بماند؟ بله، شنا کردن در آب کلردار عفونت گال شما را درمان نمی کند. در حالی که ممکن است در کلر تکثیر نشوند، اما همه آنها نیز کشته نمی شوند. پس در کل کار بیهوده ای است.

وان وایتکس برای درمان گال

آیا کشتن گال با وایتکس ارزش دارد؟

تعیین اینکه آیا استفاده از وایتکس برای از بین بردن گال  ارزش دارد یا خیر به شما بستگی دارد. طبق توصیه های CDC ، درمان های تجویزی همیشه باید در صورت امکان روی بدن استفاده شود. اگر می‌خواهید خانه یا وسایل خود را از شر گال خلاص کنید، استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده مانند سفیدکننده خانگی مطمئناً می‌تواند به این روند کمک کند.

بهتر است از وایتکس به عنوان بخشی از یک فرآیند درمانی استفاده کنید ( برای از بین بردن گال های سطوح نه گال‌های روی بدن ) تا اینکه برای از بین بردن کامل گال فقط به آن تکیه کنید.

نتیجه گیری

در حالی که وایتکس مطمئناً گزینه ای برای کمک به خلاص شدن از شر گال است، اما حتی برای استفاده موضعی و سطوح هم همیشه باید مراقب باشید زیرا وایتکس ماده شیمیایی قوی ای است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *