درمان بیماری گال بات سیر

نحوه درمان بیماری گال با سیر

گال یک بیماری پوستی بسیار خارش دار است که توسط کنه هایی که پوست را حفر می کنند و در آنجا تخم می گذارند ایجاد می شود. یکی از بهترین درمان های خانگی برای گال، استفاده از سیر است. در مطالعه ای که توسط مرکز پزشکی دانشگاه مریلند انجام شده است، سیر دارای خواص ضد ویروسی، ضد قارچی، ضد انگلی و ضد باکتریایی است. ترکیبی در سیر به نام «آلیسین» است که تمام این خواص را به سیر می دهد.

روش درمان گال با سیر:

1 – سیرها را حبه کرده و پوست همه آنها را بگیرید.

2 – حبه ها را با دست و با چاقوی تیز به قطعات ریز خرد کنید و تکه های سیر خرد شده را در یک ظرف شیشه ای کوچک بریزید.

3 – یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را به سیر داخل شیشه اضافه کنید و هم بزنید.

4 – قسمت کوچکی از پوست را با مخلوط سیر و روغن زیتون تست کنید. اگر احساس سوزش خفیفی کردید، یک قاشق چایخوری روغن زیتون اضافه کنید تا سیر بیشتر رقیق شود. افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است در استفاده از سیر مشکل داشته باشند.

5 – مخلوط سیر و روغن زیتون را مستقیماً روی بثورات گال بمالید. پوست پوشیده از سیر را با پلاستیک بپوشانید و بگذارید حداقل یک ساعت بماند. در صورت امکان ،دو بار در روز اینکار را تکرار کنید.

6 – یک حبه سیر خام را پوست بگیرید و از وسط نصف کنید. سمت صاف سیر بریده شده را روی بثورات گال بمالید، سپس آن را دور بریزید. چندین بار در طول روز اینکار را تکرار کنید. اگر در طی 10 روز بهبودی مشاهده نکردید، برای تشخیص مناسب به پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید.

سیر و روغن زیتون در درمان بیماری گال

نکات

1 – توجه داشته باشید که در حین انجام این درمان بوی سیر خواهید گرفت.

2 – تمام ملافه ها، لباس ها و حوله هایی که با گال در تماس هستند را بشویید.

3 – گال بسیار مسری است، بنابراین برای جلوگیری از انتشار آن، از تماس فیزیکی با دیگران خودداری کنید.

هشدار

اگر احساس سوزش دارید یا سیر باعث قرمزی و التهاب می شود، فقط از یک حبه سیر استفاده کنید، نه از مخلوط سیر/روغن. پوست شما ممکن است برای درمان قوی تر بسیار حساس باشد.

چگونه سیر گال را درمان میکند؟

گال یک اختلال شدید پوستی است که توسط کنه هایی ایجاد می شود که زیر پوست فرو می روند و باعث خارش شدید می شوند. سیر یک درمان خانگی عالی برای گال است. سیر حاوی ترکیبات ضد باکتری، ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد ویروسی است. آلیسین، یک ترکیب مشتق شده از سیر، مسئول خواص این ترکیب است. با مالیدن یک تکه 1 سانتی متری سیر خام روی بثورات پوستی می توان از علائم گال جلوگیری کرد. پس از استفاده از سیر، حداقل یک ساعت صبر کنید. باید این کار را دو بار در روز تکرار کنید. اگر در طی 10 روز بهبودی مشاهده نکردید، به پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید.

درمان فوری بیماری گال با سیر

آیا سیر می تواند کنه ها را از بین ببرد؟

بله، چون آب سیر حاوی مقدار زیادی گوگرد است، مایت ها را از بین می برد.

سیر چقدر طول می کشد تا کنه ها را از بین ببرد؟

علائم بهبودی با درمان سیر باید تا 10 روز بعد از شروع درمان ظاهر شود . در غیر این صورت به پزشک مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *