صابون سولفور

آیا گوگرد گال را می کشد؟

بله، گوگرد کنه های گال و همچنین بسیاری از حشرات دیگر را از بین می برد. اگرچه گوگرد برای مدت طولانی به عنوان یک حشره کش مورد مطالعه قرار گرفته است، اما محققان هنوز نمی دانند که گوگرد دقیقا چگونه این کار را انجام می دهد. این نظریه وجود دارد که گوگرد مکانیسم‌هایی را که توسط آن حشرات و کنه‌ها انرژی تولید می‌کنند، بی‌ثبات می‌کند، اما تحقیقات بیشتری برای تأیید این موضوع مورد نیاز است. برای بررسی جامع این موضوع با مجموعه دکتر گال همراه باشید.

چگونه از گوگرد در دوران باستان برای درمان گال استفاده میشده است؟

گوگرد قدیمی ترین درمان ثبت شده برای گال است. اولین اشاره در نوشته های تاریخی در مورد استفاده از گوگرد برای درمان گال توسط سلسوس (فیلسوف یونانی قرن دوم) بود. او در سال 25 بعد از میلاد در مورد تکنیکی نوشت که در آن گوگرد را با مایعی مخلوط می‌کرد و آن را به پوست افراد آلوده می‌مالید تا گال را درمان کند. از آن زمان تاکنون، گوگرد در بسیاری از متون تاریخی به عنوان روشی برای درمان گال مورد استفاده قرار گرفته است.

گوگرد، به عنوان یک درمان برای گال، حتی در کتاب مقدس مسیحیان در مورد آن نوشته شده است. نوشته کتاب مقدس:” 7 بار مردم را در آب های غنی از گوگرد اردن غسل می داد یا “حمام” می کرد تا آنها را از “زارعث” درمان کند”. زارعث، یک کلمه عبری باستان برای گال است.

مطالعه بیشتر در مورد گال: برای آشنایی کامل با گال و درمان گال مطالعه مقاله “گال چیست” پیشنهاد می‌شود.

سولفور خالص برای درمان گال

تحقیقات در مورد گوگرد به عنوان درمان گال چه می گوید؟

یک مطالعه در سال 2015، یک کرم 10 درصد گوگرد را با یک دوز خوراکی ایورمیکتن مقایسه کرد. این تحقیقات 420 بیمار را به دو گروه تقسیم کردند. گروه اول با ایورمیکتن خوراکی و گروه دوم با کرم گوگرد 10 درصد به مدت سه روز تحت درمان قرار گرفتند. ایورمیکتن 78 درصد بیماران را درمان کرد و کرم گوگرد 10 درصد 60 درصد بیماران را درمان کرد. شما می‌توانید این مطالعه را در اینجا بخوانید.

مطالعه دیگری که در سال 2012 انجام شد، که در آن 98 بیمار مبتلا به گال را با پماد گوگرد 8 یا 10 درصد درمان کرد. محققان بیماران را به سه گروه تقسیم کردند. گروه اول به مدت 24 ساعت با پماد گوگرد 8 درصد یا 10 درصد، گروه بعدی سه شب متوالی تحت درمان قرار گرفتند و هر 24 ساعت یکبار استحمام کردند. گروه آخر به مدت سه روز متوالی تحت درمان قرار گرفتند و هر 24 ساعت یکبار استحمام کردند. گروه اول 60 درصد بیماران در روز اول بهبود یافتند. گروه دوم 90 درصد بیماران و گروه آخر 96 درصد بیماران بهبودی نشان دادند. محققان به این نتیجه رسیدند که هر دو پماد گوگرد 8 و 10 درصد که برای سه روز متوالی استفاده می‌شود، درمان موثری برای گال است. شما می توانید این مطالعه را در اینجا بخوانید.

گوگرد در مقابل گوگرد پرسیپیته

در بسیاری از مطالعات علمی، ممکن است متوجه شوید که محققان به جای گوگرد، به گوگرد پرسیپیته اشاره می‌کنند.

پودر سولفور

فرق این 2 گوگرد در چیست؟

گوگرد پرسیپیته که به گوگرد آهک نیز معروف است، از فرآیند جوشاندن گوگرد با آهک ساخته می‌شود. این امر ساختار شیمیایی گوگرد را اندکی تغییر می‌دهد که آن را به عنوان یک حشره‌کش قوی‌تر و برای کشتن کنه‌های گال قوی‌تر می‌کند.

چگونه از گوگرد برای درمان گال استفاده کنیم؟

1. پماد گوگردی پیدا کنید که حداقل 10 درصد گوگرد داشته باشد.

2. پماد را به مدت یک هفته روزی یکبار به تمام بدن بمالید.

چگونه حمام گوگردی بگیریم؟

1. یک کیسه بزرگ پودر گوگرد تهیه کنید، آن را در الکل حل کنید.

2. وان حمام خود را با آب گرم یا داغ پر کنید.

3. نصف پیمانه محلول گوگرد را به حمام خود اضافه کنید.

4. حداقل 30 دقیقه در وان حمام غوطه ور شوید.

گوگرد خالص

سایر فواید گوگرد برای پوست شما

گوگرد در صورت استفاده موضعی برای پوست شما بسیار مفید است. گوگرد می‌تواند به تسکین آکنه و اگزما، کاهش اسکار، پاکسازی منافذ پوست، لایه برداری طبیعی پوست شما (از بین بردن پوست مرده) کمک کند، و کلاژن را افزایش می‌دهد که پوست شما را جوان تر نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید از گوگرد برای از بین بردن شوره سر، افزایش رشد مو و نرم کردن موهایتان استفاده کنید.

آیا استفاده از گوگرد برای پوست شما عوارضی به همراه دارد؟

تنها عارضه جانبی استفاده از گوگرد بر روی پوست شما خشکی پوست خفیف است.

یکی دیگر از معایب گوگرد این است که می‌تواند بوی بسیار متمایزی داشته باشد، که شخصاً فکر نمی‌کنم بوی بدی داشته باشد. بسیاری از مردم به اشتباه فکر می‌کنند که بوی گوگرد شبیه به تخم مرغ فاسد است، اما این یک تصور اشتباه است. بوی تخم مرغ فاسد در واقع فقط از سولفید هیدروژن می‌آید که شکل گازی گوگرد است که بسیار سمی است، گوگرد به شکل نمک آن (گوگرد عنصری) بسیار بی‌خطر است و بوی بسیار ملایمی دارد. جالب اینجاست که فقط برخی از افراد توانایی بوییدن گوگرد عنصری را دارند و برخی دیگر این توانایی را ندارند.

همچنین گوگرد می‌تواند لباس شما را زرد رنگ کند. بنابراین هنگام مالیدن کرم گوگرد بر روی پوست خود، از پوشیدن لباس سفید خودداری کنید.

بهترین صابون‌ها برای درمان گال کدامند؟

صابون گوگرد

صابون گوگرد یک صابون عالی است که باید در هنگام ابتلا به بیماری گال در دسترس شما باشد. در واقع، گوگرد قدیمی ترین درمان شناخته شده برای گال است و از زمان یونان باستان برای از بین بردن کنه های گال استفاده می شده است. فرقی ندارد که این صابون را به صورت کرم، خمیر یا صابون استفاده کنید، معمولاً در درمان گال ؛ حدود 1-2 هفته طول میکشد تا تاثیر کند . با این حال، تخم گال را از بین نمی برد. بنابراین، استفاده از صابون گوگرد را تا چند هفته پس از ناپدید شدن علائم خود ادامه دهید تا به طور کامل کنه های گال را از بین ببرید.

هنگامی که به دنبال صابون یا پماد گوگرد برای خرید هستید، مطمئن شوید که حداقل 10 درصد گوگرد را داشته باشد که غلظت توصیه شده برای درمان گال است. اگر نوزاد مبتلا به گال دارید، صابون گوگرد به ویژه به عنوان یک درمان ایمن و غیر سمی توسط آکادمی پوست آمریکا توصیه می شود.

استفاده از گوگرد بر روی پوست شما به غیر از خشکی جزئی، هیچ عارضه جانبی ندارد. حتی من بعد از چند هفته استفاده از صابون گوگرد متوجه شدم که پوستم بسیار نرم و شاداب شد. همچنین من از صابون گوگردی هم برای موهایم استفاده کرده ام و آن را بسیار مخملی و نرم کرد.

صابون ضد گال

صابون میخک

روغن دارای خواص ضد میکروبی، بی حس کننده و آنتی اکسیدانی است که قدرت شفابخش آن را 2 چندان میکند . همچنین میخک یک حشره کش خوب است. یک مطالعه عمومی نشان داد که روغن‌های گیاهی در حال تبدیل شدن به یک روش محبوب برای درمان طبیعی گال هستند و روغن میخک یکی از موثرترین آنها است. صابون میخک دارای ترکیبات گال کش خاصی مانند اوژنول است. اوژنول قادر است کنه های گال را از طریق مهار آنزیم های مهم در سیستم عصبی مرکزی آنها از بین ببرد.

صابون میخک علاوه بر از بین بردن کنه ها فواید زیاد دیگری نیز دارد. خاصیت ضد درد یکی از آنهاست. هنگامی که زخم های خود را با صابون میخک می شویید، احساس بی حسی خواهید داشت و درد و خارش شما از بین می رود. مطالعات نشان می‌دهند که روغن میخک می‌تواند بهبود زخم را در صورت استفاده بر روی پوست سرعت دهد، که برای کاهش علائم گال، فواید زیادی دارد.

در نهایت، استفاده از صابون حاوی روغن میخک به دلیل داشتن ترکیبات ضد باکتری و ضد ویروسی بسیار بهتر از صابون معمولی به از بین بردن باکتری ها و ویروس ها است.

صابون برای درمان گال

صابون درخت چای

روغن درخت چای قطعا یکی از محبوب ترین درمان ها برای گال است. صابون درخت چای یکی از اسانس های مورد علاقه من برای استفاده است و من از تجربه شخصی خود مطمئنم که برای درمان گال معجزه می کند.

مطالعات علمی نشان داده است که این روش درمانی قابل مقایسه با داروهای تجویزی است. حاوی ترکیباتی به نام ترپنوئیدهای اکسیژن دار و به طور خاص ترپینن-4 است که برای سیستم عصبی کنه های گال بسیار سمی است.

صابون درخت چای فواید و کاربردهای زیادی برای پوست شما دارد. می تواند رشد مو را تقویت کند، خارش را کاهش دهد، پوست خشک را مرطوب کند، از رشد باکتری ها و ویروس ها جلوگیری کند، به بیماری های پوستی مانند آکنه، اگزما و پسوریازیس کمک کند و به عنوان یک دئودورانت طبیعی عالی عمل می کند.

صابون زردچوبه برای گال

صابون زردچوبه

استفاده از صابون زردچوبه برای درمان گال عالی است. یک مطالعه نشان داد که مخلوطی از زردچوبه و چریش می‌تواند گال را در کمتر از سه روز درمان کند، اما مزیت اصلی زردچوبه خواص ضد التهابی آن است.

برجستگی‌های قرمز و خارشی که هنگام ابتلا به گال ایجاد می‌شود، ناشی از نیش نیست، بلکه در واقع به دلیل یک واکنش ایمنی التهابی از بدن شما است. اینجاست که صابون زردچوبه برای پوست شما بسیار مفید است. از آنجایی که زردچوبه یک ضدالتهاب قوی است، از ایجاد برجستگی های قرمز و بثورات پوستی جلوگیری می کند. این کار را با جلوگیری از انتشار هیستامین ها و سیتوکین ها انجام می دهد که باعث ایجاد تمام علائم ناراحت کننده شما شده اند. برای اطلاعات کامل در مورد این نوع درمان، مطالعه مقاله “درمان گال با زردچوبه” حتما پیشنهاد می‌شود.

صابون مخصوص گال

صابون چریش

آخرین اما نه کم اهمیت، صابون چریش است. چریش یک روغن عالی است درست مانند درخت چای و میخک. صابون چریش یکی از بهترین درمان های طبیعی برای گال است. تصور می‌شود که روغن چریش چرخه‌های هورمونی و تولید مثل کنه‌های گال را مختل می‌کند و باعث می‌شود آنها نتوانند تخم‌های بارور بگذارند. اما اثرات نوروتوکسیک روی کنه ها نیز دارد که بالغین را نیز می کشد.

روغن چریش به عنوان دافع حشرات عمل میکند ، اما وقتی به عنوان صابون استفاده می شود فواید زیاد دیگری نیز دارد. می تواند رشد مو را تقویت کند، پوست خشک و چرب را متعادل کند، چین و چروک ها را کاهش دهد، جای زخم ها را التیام بخشد، آکنه را درمان کند و باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرد. همچنین به عنوان یک درمان بالقوه برای بیماری های جدی تر مانند دیابت، مالاریا، ملانوما و لوسمی در حال مطالعه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *