صابون سولفور

آیا گوگرد گال را می کشد ؟

بله ، گوگرد کنه های گال و همچنین بسیاری از حشرات دیگر را از بین می برد. اگرچه گوگرد برای مدت طولانی به عنوان یک حشره کش مورد مطالعه قرار گرفته است، اما محققان هنوز نمی دانند که گوگرد دقیقا چگونه این کار را انجام می دهد. این نظریه وجود دارد که گوگرد مکانیسم‌هایی را که توسط آن حشرات و کنه‌ها انرژی تولید می‌کنند، بی‌ثبات می‌کند، اما تحقیقات بیشتری برای تأیید این موضوع مورد نیاز است.

چگونه از گوگرد در دوران باستان برای درمان گال استفاده می شده است؟

گوگرد قدیمی ترین درمان ثبت شده برای گال است. اولین اشاره در نوشته های تاریخی در مورد استفاده از گوگرد برای درمان گال توسط سلسوس (فیلسوف یونانی قرن دوم) بود. او در سال 25 بعد از میلاد در مورد تکنیکی نوشت که در آن گوگرد را با مایعی مخلوط می‌کرد و آن را به پوست افراد آلوده می‌مالید تا گال را درمان کند. از آن زمان تاکنون، گوگرد در بسیاری از متون تاریخی به عنوان روشی برای درمان گال مورد استفاده قرار گرفته است.

گوگرد، به عنوان یک درمان برای گال، حتی در کتاب مقدس مسیحیان در مورد آن نوشته شده است. نوشته کتاب مقدس : ” 7 بار مردم را در آب های غنی از گوگرد اردن غسل می داد یا “حمام” می کرد تا آنها را از “زارعث” درمان کند”. زارعث ، یک کلمه عبری باستان برای گال است.

سولفور خالص برای درمان گال

تحقیقات در مورد گوگرد به عنوان درمان گال چه می گوید؟

یک مطالعه در سال 2015، یک کرم 10 درصد گوگرد را با یک دوز خوراکی ایورمیکتن مقایسه کرد. این تحقیقات 420 بیمار را به دو گروه تقسیم کردند. گروه اول با ایورمیکتن خوراکی و گروه دوم با کرم گوگرد 10 درصد به مدت سه روز تحت درمان قرار گرفتند. ایورمیکتن 78 درصد بیماران را درمان کرد و کرم گوگرد 10 درصد 60 درصد بیماران را درمان کرد. شما می توانید این مطالعه را در اینجا بخوانید.

مطالعه دیگری که در سال 2012 انجام شد، که در آن 98 بیمار مبتلا به گال را با پماد گوگرد 8 یا 10 درصد درمان کرد. محققان بیماران را به سه گروه تقسیم کردند. گروه اول به مدت 24 ساعت با پماد گوگرد 8 درصد یا 10 درصد، گروه بعدی سه شب متوالی تحت درمان قرار گرفتند و هر 24 ساعت یکبار استحمام کردند. گروه آخر به مدت سه روز متوالی تحت درمان قرار گرفتند و هر 24 ساعت یکبار استحمام کردند. گروه اول 60 درصد بیماران در روز اول بهبود یافتند. گروه دوم 90 درصد بیماران و گروه آخر 96 درصد بیماران بهبودی نشان دادند. محققان به این نتیجه رسیدند که هر دو پماد گوگرد 8 و 10 درصد که برای سه روز متوالی استفاده می شود، درمان موثری برای گال است. شما می توانید این مطالعه را در اینجا بخوانید.

گوگرد در مقابل گوگرد پرسیپیته

در بسیاری از مطالعات علمی، ممکن است متوجه شوید که محققان به جای گوگرد، به گوگرد پرسیپیته اشاره می کنند.

پودر سولفور

فرق این 2 گوگرد در چیست؟

گوگرد پرسیپیته که به گوگرد آهک نیز معروف است، از فرآیند جوشاندن گوگرد با آهک ساخته می شود. این امر ساختار شیمیایی گوگرد را اندکی تغییر می‌دهد که آن را به عنوان یک حشره‌کش قوی‌تر و برای کشتن کنه‌های گال قوی‌تر می‌کند.

چگونه از گوگرد برای درمان گال استفاده کنیم؟

1. پماد گوگردی پیدا کنید که حداقل 10 درصد گوگرد داشته باشد.

2. پماد را به مدت یک هفته روزی یکبار به تمام بدن بمالید.

چگونه حمام گوگردی بگیریم؟

1. یک کیسه بزرگ پودر گوگرد تهیه کنید، آن را در الکل حل کنید.

2. وان حمام خود را با آب گرم یا داغ پر کنید.

3. نصف پیمانه محلول گوگرد را به حمام خود اضافه کنید.

4. حداقل 30 دقیقه در وان حمام غوطه ور شوید.

گوگرد خالص

سایر فواید گوگرد برای پوست شما

گوگرد در صورت استفاده موضعی برای پوست شما بسیار مفید است. گوگرد می تواند به تسکین آکنه و اگزما، کاهش اسکار، پاکسازی منافذ پوست، لایه برداری طبیعی پوست شما (از بین بردن پوست مرده) کمک کند، و کلاژن را افزایش می دهد که پوست شما را جوان تر نشان می دهد. همچنین می‌توانید از گوگرد برای از بین بردن شوره سر، افزایش رشد مو و نرم کردن موهایتان استفاده کنید.

آیا استفاده از گوگرد برای پوست شما عوارضی به همراه دارد؟

تنها عارضه جانبی استفاده از گوگرد بر روی پوست شما خشکی پوست خفیف است.

یکی دیگر از معایب گوگرد این است که می تواند بوی بسیار متمایزی داشته باشد، که شخصاً فکر نمی کنم بوی بدی داشته باشد. بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که بوی گوگرد شبیه به تخم مرغ فاسد است، اما این یک تصور اشتباه است. بوی تخم مرغ فاسد در واقع فقط از سولفید هیدروژن می آید که شکل گازی گوگرد است که بسیار سمی است ، گوگرد به شکل نمک آن (گوگرد عنصری) بسیار بی خطر است و بوی بسیار ملایمی دارد. جالب اینجاست که فقط برخی از افراد توانایی بوییدن گوگرد عنصری را دارند و برخی دیگر این توانایی را ندارند.

همچنین گوگرد می تواند لباس شما را زرد رنگ کند. بنابراین هنگام مالیدن کرم گوگرد بر روی پوست خود، از پوشیدن لباس سفید خودداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *