از بین بردن گال منزل

لباس‌ها و ملافه‌های خود را روزانه بشویید

وقتی صحبت از کشتن گال در خانه می‌شود، مهم‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که هر روز لباس‌ها، ملافه‌ها و روبالشتی‌های خود را بشویید. لباس شما اولین چیزی در خانه شما است که باعث می‌شود دوباره به کنه‌های گال آلوده شوید. هر روز صبح باید لباس تمیزی بپوشید که با لباس‌های کثیف شما تماس نداشته‌اند. سپس لباس‌های کثیف خود را در ماشین لباسشویی با داغ ترین حالت بشورید.

همین مورد در مورد ملافه‌های تخت و روبالشتی شما نیز صدق می‌کند. آنها بعد از لباس بزرگترین عامل بعدی آلودگی مجدد هستند. شما باید همین کار را آنها انجام دهید. همه ملافه‌ها و روبالشتی‌های خود را حداقل یک بار در روز عوض کنید و آنها را در گرم‌ترین حالت بشویید.

فرش و مبلمان خود را جاروبرقی بکشید

برای از بین بردن کنه‌هایی که در فرش و مبلمان شما وجود دارند، توصیه می‌کنم از جاروبرقی بخارشوی استفاده کنید. گرمای زیاد این نوع جاروبرقی باعث از بین رفتن گال و همچنین ساس‌ها، کنه‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شود. ناگفته نماند که فرش شما را نیز نونوار می‌کند.

 اگر تنها چیزی که دارید یک جاروبرقی معمولی است، می‌توانید خاک دیاتومه را روی فرش و مبلمان خود بپاشید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس همه چیز را جاروبرقی بکشید.

ضد عفونی وسایل از گال

سطوح سخت را ضد عفونی کنید

کنه گال به احتمال زیاد روی سطوح سخت مانند روی میز یا درب عمر زیادی ندارد. اما، هنوز هم ایده خوبی است که همه چیز را در خانه ضد عفونی کنید تا مطمئن شوید. می توانید از هر ضدعفونی کننده خانگی که در دسترس دارید استفاده کنید. من شخصا از وایتکس رقیق شده در یک بطری اسپری استفاده می کنم.

اما چگونه؟ من به ازای هر چهار پیمانه آب یک قاشق غذاخوری سفیدکننده اضافه می‌کنم، که باید مقدار مناسبی برای پر کردن یک بطری اسپری معمولی باشد. این ترکیب را روی هر سطح سختی از خانه خود اسپری کنید و بگذارید دو دقیقه بماند. سپس می توانید همه چیز را با یک پارچه خشک پاک کنید، و خلاص!!!

حیوانات و اسباب بازی‌های پارچه‌ای را بشویید

شما باید همه این اسباب بازی‌ها را جمع‌آوری کنید و در ماشین لباسشویی خود بیندازید و دستگاه خود را در حالت سرد قرار دهید، زیرا آب گرم می‌تواند چسب استفاده شده در برخی از آنها را ذوب کند.

تمامی وسایل کاغذی خود را در صورتی که نیازی به آنها ندارید، دور بریزید.

از بین بردن گال حیوان خانگی

حیوانات خانگی خود را بشویید

حیوانات خانگی مانند گربه یا سگ، می‌توانند به همان نوع کنه گالی آلوده شوند که انسان را آلوده می‌کند. هنگامی که سگ‌ها به گال مبتلا می‌شوند به آن جرب سارکوپتیک و هنگامی که گربه‌ها به گال مبتلا می‌شوند به آن جرب notedric گفته می‌شود. اگر حیوان خانگی شما به گال مبتلا شود، خلاص شدن از شر آن دشوارتر است.

سگ‌ها و گربه‌ها دارای موهای زیادی هستند که می‌توانند کنه‌ها را در سرتاسر خانه‌تان حمل و پخش کنند، سپس وقتی تخت، مبل یا فرش شما، مو به خود میگیرد، آلوده می‌شوند. بنابراین، بهتر است اقدامات پیشگیرانه انجام دهید و حیوان خانگی خود را با صابون یا شامپو بشویید. شامپوهای خاصی برای از بین بردن کنه حیوانات خانگی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

خانه خود را خلوت کنید

وجود شلوغی اضافی در خانه، مکان‌های بیشتری را که کنه‌ها می‌توانند پنهان شوند را فراهم میکند. بنابراین می‌توانید از گال به‌عنوان فرصتی برای خلاص شدن از شر همه چیزهایی که دیگر استفاده نمی‌کنید و فقط فضای خانه شما را اشغال کرده‌اند، استفاده کنید. در اینجا لیستی از اقلام رایجی وجود دارد که مردم هرگز استفاده نمی کنند یا واقعاً به آنها نیاز ندارند.

چند ست نمکدان و فلفل‌دان، فاکتورهای کاغذی، سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌های قدیمی، لوازم الکترونیکی قدیمی، لباس های قدیمی، اسباب‌بازی‌های فرسوده، لوازم آشپزخانه که هرگز استفاده نمی‌کنید، بطری‌های خالی و چندین جفت کلاه، شال گردن و دستکش.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *